Josef Kessler ze Sence byl oceněn. Získal titul Dobrovolník roku 2012

Převzato z: rakovnicky.denik.cz

Josef Kessler

Josef Kessler, foto: archiv rodiny

Senec – Středočeský kraj vyhlásil výsledky II. ročníku ankety Dobrovolník Středočeského kraje.Společné slavnostní předání cen se uskutečnilo v kladenském Divadle Lampion, kde ocenění převzal také zástupce Rakovnicka – Josef Kessler ze Sence, a to za výchovnou a vzdělávací činnost.

Ocenění Dobrovolník roku je udělováno za dlouhodobou nebo výjimečnou aktivitu v dobrovolnické práci.
Jedenašedesátiletého Josefa Kesslera na ocenění navrhlo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Je dlouholetým členem Sboru dobrovolných hasičů v Senci a celá léta se věnuje především práci s mladými hasiči. Tomuto poslání se věnuje od svých osmnácti let až doposud.

Sám Josef Kessler zavzpomínal: „Po dobu působení v kolektivu mladých hasičů bylo členy na sto dvacet dětí jak ze Sence, tak i z okolních obcí i z města Rakovníka. V dětském kolektivu pracovalo průběžně osmnáct až pětadvacet dětí a od roku 1980 až do roku 1996 jsme například jezdili na řeku Berounku pod Sýkořici a na okresní a krajský sraz pionýrů a mladých hasičů."

Smyslem ankety je především zviditelnit neziskový sektor ve Středočeském kraji, který je nezastupitelnou součástí občanské společnosti, a ocenit dobrovolníky, kteří pomáhají tam, kde je třeba a kde jsou svojí aktivitou prospěšní celé společnosti.

Středočeský hejtman Josef Řihák k anketě a jejímu poslání řekl: „Tito lidé žádnou protihodnotu za svou „dobrovolnost" nedostávají a ani neočekávají žádné finanční či jiné ohodnocení, odměnou je jim vlastní uspokojení ze smysluplné činnosti. Proto to nejmenší, co pro ně můžeme udělat my ostatní, je všimnout si jich a ocenit jejich snažení."

Celkem ocenění Dobrovolník roku Středočeského kraje 2012 převzalo 12 osobností, nejčastěji za svůj přínos v těchto oblastech: sociální a zdravotní, kultura, sport a životní prostředí i za svůj přínos při výchovně vzdělávací činnosti. Na ocenění byly navrženy obcemi, dobrovolnými sdruženími a svazy.

Josef Kessler k ceně, na kterou ho nominovali jeho kolegové, řekl: „Ocenění si velmi vážím. Bez pomoci a zázemí, které mi poskytuje rodina, bych ale žádné ocenění nemohl získat, neboť to je i moje manželka, děti a nyní i vnoučata, kteří se do aktivit mladých hasičů po celá léta také zapojovali a stále zapojují. Také jim touto cestou moc děkuji za jejich pomoc a podporu."

Autor: Jana Elznicová