Ohlédnutí za létem

22.09.2015 20:47

V neděli 26.7.2015  proběhla zábavná a lehce adrenalinová akce  ''Léto s dětmi a hasiči". K vidění byla historická i současná hasičská technika jako např. Koňská stříkačka z roku 1907 obce Chlum na Rokycansku nebo např. Praga V3S lesní hasičský speciál z obce Studená na severním Plzeňsku dále VW Transportér s hasičskou výbavou z obce Kalivody. Na programu byla ukázka profesionáních záchranářů z letecké a lezecké skupiny HZS Rakovník.K vidění byla technika a vybavení určené pro záchranu osob pomocí vrtulníku. Ukázku provedl Václav Richtr a touto cestou mu děkujeme. Náves v Kostelíku se změnila v improvizované lanové centrum, kde děti i dospělí zažili adrenalinový zážitek a legraci.  Program pokračoval vystoupením skupiny historického šermu pánů hradu Týřova. Dětem se líbïlo šermířské klání a ukázka palných zbraní. Severozápadním směrem z návsi vyšla také rána ze šestiranného kanónu Ivana Štercla. Akce se účastnilo na 300 spoluobčanů včetně dětí, občerstvění pro děti bylo zdarma a vstupné se neplatilo. Akce se uskutečnila za podpory Středočeského kraje.

hasicikostelik.rajce.idnes.cz/leto_s_detmi_a_hasici