Dětský den 2012

Léto s dětmi a dobrovolnými hasiči, 2.6.2012

04.06.2012 20:05

Dětský den pod názvem "Léto s dětmi a dobrovolnými hasiči", proběhl za poměrně pěkného počasí v pohodové atmosféře. Pro děti byl připravený program se soutěžemi o zajímavé ceny. Děti měly masky, za které byly po vyhodnocení odměněny. Probíhala hudební a výtvarná soutěž a dalších 6. sportovních soutěží. Kromě pěkných cen byla pro děti i dospělé podávána zdarma zmrzlina nebo chutné perníčky a jiné cukrovinky. Děti měly k dispozici zdarma čaj a jako svačinku si mohly opéct buřtíky. Po úvodním zahájení nás přijel pozdravit náměstek hejtmanky Středočeského kraje a senátor ČR PhDr. Marcel Chládek. Zpestřením pro děti bylo vystoupení skupiny historického šermu Rakovník a ukázka zbraní včetně střelby z děl a samopalu. K vidění byla rozmanitá hasičská a vojenská technika včetně dobových uniforem. Děti i dospělí si vyzkoušeli historickou koňskou stříkačku z obce Chlum. Zajímavou ukázkou bylo vyproštění osob z havarovaného vozidla, kterou předvedla JSDH Zvíkovec v součinnosti se zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje. Záchranáři ukázali vybavení sanitky a zájemcům např. měřili krevní tlak. Celé odpoledne dětem hrál DJ Maty-Máchal a poté ještě zahrála hasičská kapela Slabecká šestka. Dětského dne se zúčastnilo kolem 200 lidí včetně nejstarších občanek Kostelíka. Dětí bylo 75. V obci Kostelík byla snížená rychlost na 30 km/h.

Fotodokumentace z akce:

Sponzoři akce: