20 družstev dopravilo vodu na 4 km - Dálková doprava vody 28.10.2010

30.10.2010 19:18

Okresní cvičení

28.10.2010 jsme se účastnili velkého okresního cvičení. Petr Kraus jako velitel SDH Kostelík převzal pamětní list za účasti senátora Chládka. 

 
 
O státní svátek 28.10.2010 se dvacet hasičských družstev okresu Rakovník zúčastnilo taktického cvičení pořádaného jednotkou sboru dobrovolných hasičů v Lužné pod záštitou OSH Rakovník.
 
Cílem cvičení a nasazení hasičských jednotek s technikou byla doprava vody na vzdálené a nedostupné místo zásahu pro těžkou kolovou techniku, kde v ranních hodinách vypukl rozsáhlý požár polního a lesního porostu.
 
Rozhodnutím velitele zásahu se na místo požáru dopraví hasivo za pomocí dálkové dopravy vody hadicemi. Pro lepší koordinaci se celá trasa z Lužné od Pelcova rybníka až do 4 km vzdáleného místa požáru Rakovník-Tyršovo koupaliště rozdělí na čtyři úseky, které mají svého velitele.
 
Nasazení hasičských družstev s technikou bylo perfektní, hasiči si poradili s jak s obtížných terénem, tak s drobnými závadami na technice a hadicovém vedení a vše ihned vyřešili.
 
Rychlostí propojení jednotlivých stříkaček hadicemi a postupným zavodněním hadicového dopravního vedení se vytvořila nepřetržitá dodávka vody na místo zásahu. Celé cvičení proběhlo v krásné atmosféře, jednotlivá družstva si cvičení pochvalovala a tak přispěla ke zlepšení akceschopnosti svých jednotek v okrese Rakovník.
 
Po cvičení proběhlo velitelem zásahu kladné vyhodnocení a předání pamětních listů. Jednotky obcí Rynholec, Kněževes, Lužná, Třtice, Slabce, Modřejovice, Řevničov, Krupá, Senomaty, Mšecké Žebrovice, Krušovice, Pochválov, Hvozd, Smilovice, Všetaty, Janov, Kostelík a armády ČR samostatné záchranné roty Rakovník vytvořily historický rekord v délce dálkové dopravy vody hadicemi a to 4 km.
 
Na cvičení bylo použito více jak 200 ks hadic a nasazeno 21 ks techniky. Všichni hasiči byly seznámeni s plánovaným posledním cvičením v tomto roce a přislíbili svoji účast, námětem dalšího cvičení bude plošné vyhledávání osob v neznámém a obtížném terénu, které proběhne v prosinci.
 
 

Info ke stažení: dalkova doprava vody 2010.doc (739,5 kB) , pametni list.jpg (330 kB)

 

 Foto zde: hasicikostelik.rajce.idnes.cz/Dalkova_doprava_vody,_28.10.2010