Pokácení stromu a možnost využití dřeva pro občany, chalupáře i chataře

16.12.2014 22:52

V sobotu 13.12.2014 byla pokácena mohutná lípa na návsi v Kostelíku. Z této události nemá v Kostelíku nikdo radost, protože jsme přisli o další strom na návsi. Vzhledem k pokročilé hnilobě kořenů však nebylo jiné řešení a vedení Městyse Slabce rozhodlo strom pokácet. Akci provedla odborná firma. Aby se náklady nenavyšovaly, požádalo vedení Městyse Slabce dobrovolné hasiče z Kostelíka, aby strom odklidili a dřevo použili na otop v nové hasičárně. V sobotu odpoledne jsme dřevo nařezali na menší kusy, a protože toto dřevo může mít i jiné využití, mohou si místní občané, chalupáři i chataři z Kostelíka po dohodě s velitelem SDH Kostelík Petrem Krausem toto dřevo vzít. Každý, kdo se zajímá o obecní záležitosti, dostane plnohodnotné informace na úřadě Městyse Slabce popř.od zástupců osadního výboru v Kostelíku.V těsné blízkosti pokáceného stromu vysadí dobrovolní hasiči nový strom.

Více fotografií zde: hasicikostelik.rajce.idnes.cz/lipa_kostelik

Dále podotýkáme, že u předsedy osadního výboru Kostelík jsou k dispozici veškeré zápisy z porad starosty Městyse Slabce se členy zastupitelstva a součaně zápisy z veřejných jednání, které jsou také pravidelně na vývěsce u autobusové zastávky.

Klidné prožití vánočních svátků a zlepšení mezilidských vztahů přeje

Aleš Opatrný

předseda osadního výboru Kostelík